5.LECIE CENTRUM - DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE !

5.LECIE CENTRUM - DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE !

                2C5A1748 copy

Dzisiaj mija pięć lat, kiedy zostało urzeczywistnione marzenie, które kiełkowało przez wiele lat w mojej głowie– stworzenie Centrum Psychoterapii Diagnozy i Mediacji, w którym pacjent potrzebujący wsparcia na płaszczyźnie emocji, umysłu i ciała będzie mógł liczyć na wsparcie wielokierunkowo, interdyscyplinarnie.

I tak 16.04.2016 roku Centrum „EMOVERE” ruszyło.

Pada czasem pytanie - skąd nazwa „Emovere”. Dzisiaj jest okazja, by podzielić się genezą pomysłu.  Słowo to dotyczy Emocji „w ruchu” (od łac. e movere, „w ruchu”) – stan znacznego poruszenia umysłu poprzez emocje. W naszym pomyśle, to „poruszenie” miało/ma pozwolić na odszukanie nowych, satysfakcjonujących rozwiązań, które przyniosą Wam- naszym pacjentom i klientom radość i poprawę funkcjonowania  w życiu osobistym, zawodowym i rodzinnym.

Przyznaję, że kiedy ruszaliśmy z pomysłem, nikt chyba nie spodziewał się tak zaskakujących pięciu lat, pod względem różnorodności sytuacji i wydarzeń. Były chwile piękne i trudne. W każdym razie nie był to czas nudy:).

Nasza działalność pomogła wielu pacjentom, zarówno w aspekcie medycznym jak  i duchowym.  Uczestniczyliśmy w rozwoju osobistym, szukaliśmy rozwiązań w sytuacjach konfliktowych/trudnych w aspekcie życiowym i tych związanych z traumatycznymi przeżyciami. Przeprowadziliśmy również wiele skutecznych mediacji prawnych, głównie rodzinnych, cywilnych i karnych.

Czego nas to wszystko nauczyło.

Najważniejszym wnioskiem jest świadomość, jak ważne jest holistyczne podejście do pacjenta. Interdyscyplinarne wykorzystanie medycyny, psychologii/ psychoterapii i aspektów prawnych.

Żyjemy w czasach, kiedy czynnik społeczny, cywilizacyjny i środowiskowy często wpływa jednocześnie na różne aspekty życia człowieka.  Dlatego na wielu płaszczyznach należy przyjrzeć się funkcjonowaniu jednostki, tak by razem z pacjentem i w porozumieniu z nim znaleźć rozwiązania, które polepszą jego jakość życia, przy jednoczesnym uszanowaniu jego godności, potrzeb i oczekiwań.

Nie byłoby to jednak wszystko możliwe bez osób, które podobnie jak ja pragnęły tego samego.

Edytko – to głównie do Ciebie kieruję te słowa-Bardzo dziękuję za Twoje serce, zaangażowanie, wiarę w pomysł i we mnie. Jesteś ze mną, nim jeszcze odważyłam się myśleć o tym, że to marzenie może się urzeczywistnić. Wspierałaś i wspierasz mnie na każdym etapie funkcjonowania Centrum. Jesteś moim przewodnikiem duchowym, intelektualnym  a przede wszystkim podziwiam Ciebie jako człowieka – dobrego, ambitnego, uczciwego i niesamowicie ciepłego.  

Elu- tu również przesyłam szczególne podziękowania. Jesteś ze mną od początku.  Twoja prawość i profesjonalizm jest darem dla Centrum.  Wnosisz dużo ciepła do naszego zespołu i w kontakcie z pacjentem. Dziękuję.

Olu- dziękuję za zaufanie, zaangażowanie i profesjonalizm.  

Oczywiście przesyłam serdeczne podziękowania i pozdrowienia Asi - która była z nami przez cztery i pół roku. Zaczarowała pani dzieci, które dzięki pani otwartości, szczerości i prostolinijności nie bały się opowiadać o swoich problemach. Dziękuję.

Agatko, Agnieszko, Olu i Sylwio - dołączyłyście do zespołu niedawno, ale już dzisiaj widzę wasze zaangażowanie, profesjonalne podejście, które z jednej strony cechuje pokora  a z drugiej otwartość na pacjenta.  Dziękuję Wam za wiarę w mój pomysł spojrzenia na model pracy.

Oczywiście przesyłam pozdrowienia i podziękowania Wszystkim pacjentom i klientom, którzy nam zaufali. Te pięć lat wspólnej pracy nauczyło nas jak bardzo ważny jest ciągły rozwój, pokora i zaangażowanie.

Mam nadzieję, że będziemy mogli nadal służyć Państwu pomocą na takim samym poziomie,   a największą radością w naszej pracy będzie możliwość obserwowania Waszego rozwoju osobistego i polepszenia jakości życia. Czego życzę w imieniu własnym i całego zespołu Centrum „Emovere”.  

                                                                                                              Marzena Zięba

 


Wracaj - Ogólnie
kwi 15, 2021 Kategoria: Ogólnie Napisał: Administrator
Następna strona: Nasze usługi